Soda oczyszczona – odkwaszanie organizmu i nie tylko

Soda oczyszczona to taki składnik, który sprawdza się dobrze w kuchni, w trakcie sprzątania czy odświeżania rzeczy. Będzie przydatna w codziennej higienie czy przy dbaniu o własne zdrowie.

Czym jest soda?

Soda to bezpieczny oraz skuteczny lek. Dobrze mieć ją pod ręką, ponieważ może między innymi ustabilizować pracę układu pokarmowego. To dzięki niej pokonać można zgagę, poradzić sobie można z bólami brzucha, pokona się niestrawności. Wystarczy wypić ze szklanką ciepłej wody łyżeczkę tego proszku.

Soda dla zdrowia

Soda sprawdzi się także przy bólu gardła. Może służyć do jego płukania. To również bardzo ważna opcja, gdy chcemy odkwasić organizm. Za stan zakwaszenie będzie odpowiadać dieta bogata w mięso a uboga w warzywa czy owoce. Kwaśny odczyn organizm sprzyja pojawieniu się różnorakich chorób. Pojawiać się będzie zgaga może również doprowadzić do nowotworów. Soda jako mocno zasadowa dobrze będzie na to odkwaszenie działać.

Jak podaje się w przypadku sody można sobie również poradzić z usuwaniem candidy. Jeśli opanuje ona system odpornościowy to może się pojawić niewielki guz. Wtedy właśnie takim skutecznym elementem działania będzie połączenie sody i miodu. Spożycie specjalnego napoju z dodatkiem wody to szansa na to, że nasz organizm będzie funkcjonował lepiej i problem uda się pokonać. Soda zapobiegać będzie przeziębieniom oraz grypie. Gdy już doszło do infekcji i ktoś chce z nią skutecznie walczyć będzie mógł po sodzie odczuć już po blisko trzech dniach wyraźną poprawę a więc to rzeczywiście świetny wynik.

Soda oczyszczona

Leczenie sodą oczyszczoną

Soda to również świetny składnik umożliwiający nam dbanie o higienę. Z sody z dodatkiem nadtlenku wodoru będzie można stworzyć sobie coś alternatywnego dla komercyjnych past do zębów. Jeśli płuczemy jamę ustną wodą z sodą można oczekiwać, że uda się zniszczyć niekorzystny zapach z ust. Soda dobrze sprawdza się w wodzie jako roztwór, który umożliwi nam skuteczne oczyszczenie protez oraz innych produktów, które będzie się umieszczać w ustach. Soda z dodatkiem wody może się również stać świetną propozycją dla kobiet, które chcą sobie przygotować naturalny peeling. To taka opcja, która na pewno powinna być wykorzystywana.

Terapia sodą oczyszczoną

Z sody z niewielkim dodatkiem wody tworzyć można maść, którą będzie można stosować na miejsca ukąszenia owadów. Soda świetnie wpływa również na stan naszych włosów, dlatego jest godna uwagi pod tym kątem. Dodana do kąpieli będzie szansą na usuwanie kwasów ze skóry, zmyje się dzięki niej tłuszcz i pot a skóra będzie bardziej miękka.

Soda może się również stać takim składnikiem, który w jakieś mierze będzie nas również relaksował. Warto oczywiście z niej skorzystać, ponieważ ilość świetnego działania na nasz organizm jest rzeczywiście wyjątkowa. Warto pamiętać, że soda to produkt, który nie jest chemiczny jak wszelkie inne zapachowe kosmetyki.

Autor

Sylwia Zakrzewska

Redakcja odkwaszamy.pl