Jak odkwasić organizm? Co to odkwaszanie i dieta odkwaszająca?

Wiele osób zastanawia się dlaczego odkwaszenie będzie tak ważne dla organizmu. Na czym taka dieta będzie polegać i co można wtedy spożywać?

Pokażemy Wam jakie są metody, które ułatwiać mogą odkwaszenie organizmu. Zakwaszenie organizmu jest dla zdrowia groźne, ponieważ może powodować uszkodzenie narządów czy prowadzić do ich zniszczenia. Przyczynia się do problemów z trawieniem, wywołuje schorzenia układu pokarmowego, bardzo źle wpływa na układ naczyniowy i stawowy. Może spowodować również nadciśnienie, migreny, problemy z bólem kości, stawów. Może wpłynąć na wypadanie włosów, trądzik czy kruche paznokcie.

Dlatego właśnie to odkwaszenie organizmu jest tak bardzo ważną sprawą. Jeśli chcemy to zrobić należy przeanalizować swoją dietę i wprowadzić zmiany w żywieniu. Jak do tego podejść, od czego będzie można zacząć?

Jak odkwasić organizm?

Odkwaszenie organizmu polegać będzie na tym, że będzie się spożywać składniki alkalizujące a więc zasadowe, które zneutralizują nadmiar kwasów. Nie można się przerażać, odkwaszenie jest trudne i każdy sobie z tym poradzi. Zmianę odżywiania warto rozpocząć od dokładnej analizy. Warto sobie zapisać na kartce potrawy, które zjadamy. Jeśli podstawą diety stanowią produkty zakwaszające to mamy praktycznie pewność, że nasz organizm jest zakwaszony. Jeśli rzadko będziemy spożywać takie składniki jak kiełki, soki czy kasze to znak, że mamy problem i trzeba to zmienić.

Naturalne produkty w diecie

Jakie produkty powinna zawierać dieta odkwaszająca organizm?

Przechodząc do konkretów można powiedzieć, że w takiej diecie musi być urozmaicone jedzenie. Oczywiście liczą się sałaty czy kiełki, ale wyłącznie na nic nie da się przeżyć. Dlatego trzeba korzystać z natury, brać do ręki blender i tworzyć sobie świetny zestaw posiłków z tych wszystkich składników, które stworzą dla nas bombę odżywczą. Taki koktajl złożony z jabłka, wody, natki pietruszki, płatków owsianych będzie dla nas witaminową szansą

Warzywa - podstawa przepisów w diecie odkwaszającej

W ramach diety odkwaszającej zawsze najważniejsze są warzywa, które będzie trzeba spożywać w dużej ilości. Oczywiście kluczowa sprawa to warzywa zielone, do tego jogurt naturalny, woda czy ziołowe herbaty. Również cenne są dla nas owoce a dodatki takie jak płatki owsiane, siemię lniane, pestki dyni, słonecznika. Przygotowanie smacznego koktajlu nie będzie dla nas stanowić żadnego problemu.

Trzeba pamiętać, że same warzywne koktajle nie są jedną szansą na odkwaszenie organizmu. Warto spożywać dużo owoców i przekonać się do warzyw. Jemy je w różnych proporcjach, zmieniamy rodzaje warzyw, by w ten sposób nigdy się nam nie znudziły. Jeśli będziemy w stanie różne składniki mieszać to na pewno będziemy się dużo lepiej czuli, nasz organizm rzeczywiście dobrze będzie na to reagował i nasze samopoczucie będzie na lepszym poziomie.

Autor

Sylwia Zakrzewska

Redakcja odkwaszamy.pl