5 PROSTYCH KROKÓW DO ODKWASZENIA ORGANIZMU (DOMOWYM SPOSOBEM) część I

Jak domowym sposobem można poradzić sobie z zakwaszeniem?

Można w to wierzyć albo też nie, ale zakwaszony organizm nie będzie odpowiednio pracował. Kiedy codziennie spożywamy jedzenie zakwaszające nasz organizm to on będzie chciał je neutralizować. Ciągła neutralizacja samym organizmem będzie jednak dalej prowadzić również do stanów zapalnych oraz nadaktywności systemu odpornościowego. Przez to pojawić się mogą zaparcia czy problemy trawienne, grzybica oraz pełność i wzdęcia.

Problemy zdrowotne

Pojawić się może problem z napadami głodu, trudność z odchudzaniem. Oprócz tego organizm jest często osłabiony, pojawiają się infekcję, bóle głowy, złe samopoczucie, senność czy brak sił oraz często pojawiające się infekcje wirusowe oraz problemy z grzybicą. To wszystko będzie sygnałem, że coś jest nie tak z naszym organizmem. Jeśli nawet nie ma takich objawów, ale spożywa się duże ilości cukru, mięsa czy białego pieczywa to prędzej czy później te objawy się pojawią. Jeśli chcemy osiągać odpowiednie pH nie trzeba się jakoś szczególnie poświęcać i robić dziwnych rzeczy

Poziom pH uda się zbadać, jeśli kupi się w aptece zwykły papier lakmusowy. Jeśli pH moczu jest niższe od 6,8 to stan organizmu może świadczyć o ukrytym zakwaszeniu. To będzie znaczyć, że mamy mocno utrudniony poziom roztworu alkalicznego w organizmie.

Spożywanie nabiału

5 kroków do odkwaszenia organizmu i przywrócenia dobrego pH

1. Jedz zielone

Najwięcej żywności zasadowej będzie można znaleźć w zielonych składnikach warzyw. Zawierają one wiele witamin, minerałów czy też składników odżywczych, które mają działanie alkalizujące. Wszystko co ma kolor zielony i pochodzi z roślin to na pewno taki składnik, który będzie dla nas korzystne.

2. Pij zdrowo

Wiele osób, które mają problem z nadwagą spożywa nadmiar słodkich napojów gazowanych. To jednak takie produkty, które tak naprawdę odwadniają organizm i szkodzą zdrowiu. Wszystkie toksyny, chemia z jedzenia pozostają w organizmie będą krążyć z krwią. Dlatego pojawia się również ból głowy, spuchnięta twarz. To naprawdę ważne, by dobrze nawodnić organizm. Nie jest to takie trudne.

Wystarczy każdego dnia spożywać kilka szklanek wody, naturalnych soków owocowych czy ziołowych i owocowych herbatek. Dodatkowo warto także każdy dzień zaczynać od wody z cytryną, a nie od kawy czy mocnej herbaty. To będzie dobry początek dnia o charakterze odkwaszającym. Można codziennie spożywać także wodę z octem jabłkowym, który również ma działanie alkalizujące, może nawet nieco bardziej niż woda z cytryną. To nie będzie takie trudne do zrealizowania.

Autor

Karolina Pietrucha

Redakcja odkwaszamy.pl